Eylül sınavından sonra kaynak öneri ve eleştirileri

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

aylin123
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Eylül sınavından sonra kaynak öneri ve eleştirileri

Mesaj gönderen aylin123 » Sal Eyl 14, 2021 8:21 pm

Biyokimya da ibrahim ethem şahin in mega paketinden dinleyenler bu tusta memnun kaldı mı acaba?

Kullanıcı avatarı
Mermaid
VIP
VIP

Mesaj gönderen Mermaid » Prş Eyl 16, 2021 11:08 am

halkindoktoru yazdı:
Pzr Eyl 12, 2021 1:45 am
Yavuz şahin farmakoloji hakkında altı boş üstünkörü bir çok yorum yapılmıştı bu platformda. Eleştiri çok önemli ve güzel bir şey ancak gelişigüzel yapılmazsa. Son tus noldu? Kendi referansı ile sadece farmadan 21 soru. Esasen 22 ancak kitapta yazan ama üstünde durmadığını referans yazmamış. Klinikte de tüm Farma soruları mevcuttu. İhsan hoca da keza yakaladı soruları ama konu bu değil. Lütfen yeterince araştırmadan yönlendirme yapmayın. Burdan yorum okuyup seçim yapan arkadaşların sürecini kötü etkilemeye kimsenin hakkı yok.

Naçizane bana son tus ta 70 bandını yakalatan ve sınavdan sonra karşılaştırıp en çok soru yakaladığını düşündüğüm 11 imi sıralıyorum.

Anatomi - SMT / TTS

Biyokimya - Yavuz Şahin Konu / Mustafa Şahin Soru Kampı
( Mustafa Şahin konu kitabı da 22+11 soruya referans olmuştur)

Fizyoloji- Tusdata Konu Kamp Kitabı / Ders Ders Deneme

(Tusworld ün hocası tüm soruları yakaladı ancak kitap hala eksik)

Patoloji- Emrullah Beyazyıldız (Dr.Patoloji)

Mikrobiyoloji - Feyyaz Akay Tıp Akademi

Farmakoloji - Yavuz şahin tıp akademi

Dahiliye - Atilla Uslu (Dr.dahiliye)

Genel cerrahi - TW Ahmet erkek konu kitabı/ İmparator Soru Bankası

Pediatri - Tusdata Pediatri konu kamp kitabı (uzun dönem ses kaydı dinlenmiştir) / TW Pediatri soru bankası

(Özgür hocanın slayt notunu asla efektif bulmayacağım isterse tüm sorulara referans olsun. Akılda kalıcı bir anlatım maalesef bana göre yok. Murat Hirfanoğlu ydus için bir kaynak hazırlamış takip etmekte fayda var)

Küçük Stajlar- İrşadi hoca / TTS

Kadın Doğum - TW Gökhan Karakoç (artık time da)

En önemlisi içinize en çok sinen kaynak olması. Ve muhakkak sorularla desteklemeniz. Primer kaynak olarak kullandıklarımı yazdım. Sorular için ayrı bir başlık oluşturulabilir belki. Planlamanızı kendinize göre yapmanızı öneririm. Her popüler hoca herkese hitap etmeyebilir.

Başarılar kolaylıklar dilerim.
Fizyo'da tusdata konu kamp kitabı dediğiniz tus kampı notu mu hocam?

tıbbimedicus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tıbbimedicus » Cmt Eyl 18, 2021 4:25 am

kuanta yazdı:
Pzr Eyl 12, 2021 4:39 pm
halkindoktoru yazdı:
Pzr Eyl 12, 2021 1:45 am
Yavuz şahin farmakoloji hakkında altı boş üstünkörü bir çok yorum yapılmıştı bu platformda. Eleştiri çok önemli ve güzel bir şey ancak gelişigüzel yapılmazsa. Son tus noldu? Kendi referansı ile sadece farmadan 21 soru. Esasen 22 ancak kitapta yazan ama üstünde durmadığını referans yazmamış. Klinikte de tüm Farma soruları mevcuttu. İhsan hoca da keza yakaladı soruları ama konu bu değil. Lütfen yeterince araştırmadan yönlendirme yapmayın. Burdan yorum okuyup seçim yapan arkadaşların sürecini kötü etkilemeye kimsenin hakkı yok.

Naçizane bana son tus ta 70 bandını yakalatan ve sınavdan sonra karşılaştırıp en çok soru yakaladığını düşündüğüm 11 imi sıralıyorum.

Anatomi - SMT / TTS

Biyokimya - Yavuz Şahin Konu / Mustafa Şahin Soru Kampı
( Mustafa Şahin konu kitabı da 22+11 soruya referans olmuştur)

Fizyoloji- Tusdata Konu Kamp Kitabı / Ders Ders Deneme

(Tusworld ün hocası tüm soruları yakaladı ancak kitap hala eksik)

Patoloji- Emrullah Beyazyıldız (Dr.Patoloji)

Mikrobiyoloji - Feyyaz Akay Tıp Akademi

Farmakoloji - Yavuz şahin tıp akademi

Dahiliye - Atilla Uslu (Dr.dahiliye)

Genel cerrahi - TW Ahmet erkek konu kitabı/ İmparator Soru Bankası

Pediatri - Tusdata Pediatri konu kamp kitabı (uzun dönem ses kaydı dinlenmiştir) / TW Pediatri soru bankası

(Özgür hocanın slayt notunu asla efektif bulmayacağım isterse tüm sorulara referans olsun. Akılda kalıcı bir anlatım maalesef bana göre yok. Murat Hirfanoğlu ydus için bir kaynak hazırlamış takip etmekte fayda var)

Küçük Stajlar- İrşadi hoca / TTS

Kadın Doğum - TW Gökhan Karakoç (artık time da)

En önemlisi içinize en çok sinen kaynak olması. Ve muhakkak sorularla desteklemeniz. Primer kaynak olarak kullandıklarımı yazdım. Sorular için ayrı bir başlık oluşturulabilir belki. Planlamanızı kendinize göre yapmanızı öneririm. Her popüler hoca herkese hitap etmeyebilir.

Başarılar kolaylıklar dilerim.
Hocam Yavuz hocanın biyokimyadaki referans sayısını doğru buluyormusunuz , B12,KAH sorusu kitapta yazılanlarla yapılmıyor bence. Prenilasyon sorusunun cevabını kitapta göremedim, hoca video paylaşmış ama kamp mi acaba o?

Hocam burada çok önemli bişeye dikkat çekmiş ama kimse sallamamış. tıpakademisi referansları bu dönem hiç iyi değil. kimse açıp bakmıyor mu sadece sayılara mı bakıyosunuz anlamıyorum ki. soruları değiştirin telif vs tamam okey ama abartmayın yani o referanslar hiç iyi değil. emrullah hocanınkilere de baktım o yine daha net doğru sayı vermiş ama tıpakademisi refleri bence en az 3-4 soru daha az alakasız şeyler koymuşlar