Pandemide TUS çalışmak

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Pandemide TUS çalışmak

Mesaj gönderen kermitkalp » Cmt Haz 12, 2021 6:34 pm

Cok tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin🙏

mozart’s ear
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mozart’s ear » Pzr Haz 13, 2021 5:09 pm

Ayrıca kendinize bir spot defteri oluşturabilirsiniz,ben çok geç yaptım bunu sınava 1-2 hafta kalmıştı çok not alamadım :D size soru yaptıran birkaç kelimelik spotları not alabilirsiniz,özellikle patolojideki bu değişik isimli bulgular için iyi olabilir örneğin kar yağdı manzarası:mol hidatiform gibi tek cümlelik notlar.bu deftere özellikle son haftalarda yatmadan azar azar bakabilirsiniz,sınava girmeden son günler ve sabah bakmıştım ben.etkili olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Mermaid
VIP
VIP

Mesaj gönderen Mermaid » Sal Haz 15, 2021 1:13 am

@mozart’s ear önceki yılların denemelerini de çözüyo muydunuz yoksa son güncel denemeleri mi?

mozart’s ear
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mozart’s ear » Sal Haz 15, 2021 2:09 am

Mermaid yazdı:
Sal Haz 15, 2021 1:13 am
@mozart’s ear önceki yılların denemelerini de çözüyo muydunuz yoksa son güncel denemeleri mi?
Son 1 senede olan denemelere baktım mart tusuna çalışırken.Önceki ekim tusunda elimde dershaneden kalan denemeler(2018-2019 olabilir) ve pretus5 vardı,onlara bakmıştım.Her dershanenin denemelerine bakmanızı öneririm,bazıları aşırı zor oluyor gerçekten gereksiz sorular çıkabiliyor ama her soru tipine kendinizi hazırlamanız açısından güzel.

Kullanıcı avatarı
Mermaid
VIP
VIP

Mesaj gönderen Mermaid » Sal Haz 15, 2021 8:40 am

mozart’s ear yazdı:
Sal Haz 15, 2021 2:09 am
Mermaid yazdı:
Sal Haz 15, 2021 1:13 am
Son 1 senede olan denemelere baktım mart tusuna çalışırken.Önceki ekim tusunda elimde dershaneden kalan denemeler(2018-2019 olabilir) ve pretus5 vardı,onlara bakmıştım.Her dershanenin denemelerine bakmanızı öneririm,bazıları aşırı zor oluyor gerçekten gereksiz sorular çıkabiliyor ama her soru tipine kendinizi hazırlamanız açısından güzel.
Çok teşekkür ederim hocam😊🙏

yolcuyolunda
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yolcuyolunda » Pzr Tem 11, 2021 12:48 am

Hocam çok teşekkürler. Son 22 gün için yaptığınız program nasıldı acaba? Klinikleri konu kitabından mı tekrar ettiniz, yoksa çözdüğünüz denemelerden veya soru kitabından mı? Hiç soru tekrarı bakmadan her güne 1 kitap bitirecek şekilde hızlı hızlı okumak mı mantıklı kararsızım. (Günde 1 kitap bitirip bitiremeyeceğimi henüz test etmedim) Şimdiden teşekkürler.

dr.pamuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr.pamuk » Pzr Oca 23, 2022 8:30 pm

mozart’s ear yazdı:
Çrş Haz 09, 2021 2:15 am
Küçük stajları yazmayı unutmuşum, onun için de vaka soruları ve denemeler tabi ki.

Ayrıca sınav öncesi çok katkısı olduğunu düşündüğüm bir şey var,emrullah hoca ve atilla hocanın youtube videoları. Mesela dahiliyede atilla hoca 1 haftalıktı sanırım her gün bir video yayınlıyordu. O videoların sonunda değindiği bir yer vardı,BISAP açılımını söylüyordu sanırım.Direk tusta çıkmıştı.Vaktiniz kalırsa onlara da bakabilirsiniz.

Bu arada farma için sitede bir kayıt bulmuştum.2020 yılına aitti sanırım çok hızlı bir ses kaydıydı,hızlı bir tekrar için bulabilirseniz dinlemenizi öneriririm :)

Hocam merhaba burada bahsettiğiniz yputube videolarında pdf paylaşıldı mı acaba takip etmek açısından 🙏🏻