2021 eylül sınavı kaynak seçimi

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Mojojo
VIP
VIP

2021 eylül sınavı kaynak seçimi

Mesaj gönderen Mojojo » Pzt May 03, 2021 10:06 pm

Herkese merhabalar birkaç ders hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Son tuslardaki soru yaptırma yüzdelerine göre,
1- Patoloji hangi hoca hangi kaynak?Elimde alp patoloji 2020 ses kaydı ve tw efsane konu kitabı mevcut ancak emrullah hocanın kitabı ve videolarıda övülüyor zamanım olmadıgı için mehmet sar 3. Planda düşünğyorum şuanlık
2- Dahiliye hangi hoca hangi kaynak?Elimde prospektus dahiliye 2018 basım konu anlatımı var doldurulmuş birçogu, Bora hocadan mı dinlenilmeli yoksa data ses kayıtlarından mı takip edilmeli yada atilla uslu videoları mı alınmalı? Kitabımı degiştrmeli miyim tusdata şampiyonların notu almayı düşünüyordum?yada önerebileceginiz kaynak hangileri?
3- Genel cerrahi hangi hoca hangi kaynak? Elimde prospektus 2018 konu anlatımı mevcut,uts genel cerrrahi 11. Baskı ve tw efsane kpnu kitabı hepside boş hangi kaynaga başlamlıyım? Ahmet erkek 2020 ses kayıtları var ama levent kodal ve diğer data hocası ahmet anık olmasi lazım çok övülüyor(ses kayıtları yok elimde) sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden herkese çok teşekkürler🙏🙏

Kullanıcı avatarı
tusuyoruzkaptan
VIP
VIP

Mesaj gönderen tusuyoruzkaptan » Pzt May 03, 2021 10:28 pm

merhaba, 2020 mezunu,kitaplarını sadece doldurarak tusa girip 50 bandında biri olarak sadece şu öneriyi verebilirim, çok ekstrem sorular dışında 20 tane falandır, bence en önemli şey tekrar. isterseniz en iyi yerden çalışın tekrar etmedikçe sınavda hatırlaması zor oluyor. 30 farklı yerden doldurup hiçbirini tekrar etmeye vakit kalmayınca "ben bunu gördüm ama neydi" olayı çok fena oluyor,yaşadım biliyorum. O yüzden eğer 4 ayda hem bu kitapları sıfırdan doldurup hem diğer hepsiyle birlikte tekrar edebilecekseniz,

1.Emrullah hocanın videoları güzel, patofizyolojisiyle rahat rahat eline çayını kahvesini almış anlatmış. çok da kısa değil videolar onu söyleyeyim. ama hızlı ilerliyor anlatımı sıkmıyor çünkü. bir patoloji hocası değil de üst sınıflardan biri size olabildiğince basitleştirerek konuyu anlatıyor gibi. mehmet sardan da dinlemiştim o daha profesyonel, daha hakim daha net o çok ayrı ama güncel kayıtları yok sanırım. elinizdeki kaynak her ne ise onunla haşır neşir olup tts veya ek kaynak çözüp oradan da ilave biseyler öğrenirseniz ve tekrar ederseniz patoloji yapılıyor. kimden daha kolay ve zevkli öğrendiğinize bağlı. Yani siz patolojiyi yapamazsanız mehmet sar veya Emrullah hocadan dinleyip diğerinden dinlemediğiniz için değil, tekrar etmediğiniz için yapamazsınız.

2.Cerrahi kısmın patoloji kadar uzun tutmayacağım cerrahi konusunda netim. :blush: Bence cerrahide Ahmet erkek daha iyi. ikisinden de dinledim. daha bilgili,daha işini ciddiye alıyor gibi.evet arada çok diğer dersaneleri karalıyor vs vs olumsuz birkaç şey dinleyince zaten sezersiniz ama ben dinleyince tamam oturdu demistim. hem tusa için verimli,hem de hekimlik için anlattıkları iyiydi.

3.dahiliyede sıfır değilseniz yine bence her kaynak ve saydığınız hocalar yeterli bora hocayı dinlemedim ama Atilla hocadan hematoloji dinlemiştim. ben data notundan zekaver hocadan dinledim bu arada. o da çok akılda kalıcıydı. ya dahiliyeyi bu sefer zorlamadıklarından ya da temel çok zor olduğundan nispeten dahiliye zor değildi. bu üç hocadan kimi dinleseniz yaparsınız bence, tekrar önemli ama. tekrar etmezseniz hiçbiri yeterli gelmez.atilla hocanın kitabı var bende okunması kolay ama doldurmadım video vs dinlemekle uğraşamam diye. data kaynak da uzun ama onu doldurduğum için devam ediyorum. datanınki daha tus formatına uygun gibi geldi bana hem alt alta yazılan başlıklar hem de kenarda boşluk vs olduğundan gözüm o dizine alışmış ama bilemem dediğim gibi videoları almadım Atilla uslunun. konu anlatımı iyiydi diye hatırlıyorum.

O:-) O:-) her şeyden önce kesinlikle tekrar edemeyeceğiniz kaynağa da soru kitabına da başlamamanızı öneririm eylüle hazırlanıyorsanız elinizdekinin tekrarı ile ve soru ekleyerek aradaki fark kapanır. ama şubata falan hazırlanıyorsanız ve vaktiniz varsa,pato için mehmet sar güncel, bulabiliyorsanız ne ala ama Emrullah hoca videolar gayet iyi. cerrahi Ahmet erkek, dahiliye de ben data derdim.

Mojojo
VIP
VIP

Mesaj gönderen Mojojo » Pzt May 03, 2021 10:57 pm

Hocam çok teşekkür ederim çok sağolun🙏

Kullanıcı avatarı
cutedoctor
VIP
VIP

Mesaj gönderen cutedoctor » Pzt May 03, 2021 11:37 pm

Hocam burda mehmet sar hocanın patoloji güncel kayıtlarından bahsedilmiş. Mehmet hoca pandemi sürecinden sonra kişisel sağlık problemlerinden dolayı Tusdatada bu sene ders anlatmadı. Hatta hocanın patoloji kitabı bile güncellenmedi. Hatta dikkat ederseniz klinisyen sitesinde mehmet hocanın kitabınında stoklarda olmadığını görürsünüz. Mehmet hoca bence kısa bir süre içerisinde de ders anlatacağa benzemiyor gibi. Güncel kaydını bekleyen arkadaşlar için söyleyeyim dedim. Herkese iyi çalışmalar selamlar :)