Mecburi Hizmet İçin Poliklinik Reçetelerim

Çıkması Beklenen Yerler, Deneme Sınavı Tartışmaları, Yabancı Dil Muafiyeti, İstifa-Feragat, Güncel Gelişmeler'in Konuşulduğu Başlıklar

Moderatör: hekim3541

mstbiyofizik
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mecburi Hizmet İçin Poliklinik Reçetelerim

Mesaj gönderen mstbiyofizik » Prş Şub 21, 2019 12:11 pm

elinize sağlık hocam

Kullanıcı avatarı
ceva56
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ceva56 » Cum Şub 22, 2019 5:34 pm

Bende yandex linki çalıştı.

Kullanıcı avatarı
dgencer202
VIP
VIP

Mesaj gönderen dgencer202 » Sal May 21, 2019 10:34 pm

Sevgili meslektaşlarım, bazı değişiklikler yaptım. Detaylara ilk başlıktan bakabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
dr.arsimet
VIP
VIP

Mesaj gönderen dr.arsimet » Prş Haz 06, 2019 11:30 pm

dgencer202 yazdı:
Pzr Nis 08, 2018 3:14 am
Merhaba arkadaşlar

Mecburi hizmette aile hekimliği yaptığım süreçte kah kitaplardan alıntılayıp yazdığım, kah sağdan soldan bulduğum bazı tedavi ilkelerini ya da piyasa isimlerini vb eklediğim işime yarayacak şeyleri Evernote'umda topluyordum. Hepsini dışarı html formatında aktarıp bir klasöre koydum ve paylaşmak istedim; word'e aktarmaktansa böyle daha pratik olur diye düşündüm. İndiren birisi dosyaların açılıp açılmadığını belirtirse sevinirim, olmadıysa baştan deneyeyim.

Kendi yazdığım reçetelerin içinde yer alan etken maddelere tıkladığınızda prospektüs sitesine yönlendirilecek şekilde köprüler var ve çok işe yarıyor.

GÜNCELLEME: BAZI DEĞİŞİKLİKLER YAPTIM
- Her etken maddeden sonra pratik olsun diye birer ticari preperat ekledim, farklı renkte ve kalın yazılarla ön plana çıkardım (Tek tek tıklamak can sıkıcı olabiliyor)
- Ücretli ilaçların ücretlerini ekledim.
- SUT'ta uzman hekim ya da hastanelerin yazabileceği ilaçları parantez içinde ayrıca belirttim
- Üç beş hastalık için daha reçete ekledim
- Cildiye hastalıkları için birkaç örnek fotoğraf ekledim.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz içerikleri belirtirseniz sevinirim, her ne kadar Lange ağırlıklı gitsem de ülkemizin dinamikleri, tedavi ilkeleri daha farklı olabiliyor; henüz üç yıllık bir hekim olarak tüm meslektaşlarımdan her türlü eleştiriye ve görüşe açığım :) Bittabi hastalık yoktur, hasta vardır; bu reçete önerilerini değerlendirirkenki sorumluluk da size ait.

ASM'de karşımıza çıkacak başka vakalar varsa aklınızda, bu başlıkta belirtirseniz sevinirim. Onları da reçeteler arasına ekleriz.

LINK - https://www26.zippyshare.com/v/7JkD3CMJ/file.html

Bu arada bu verileri şöyle eli yüzü düzgün bi android uygulaması falan yapacak bir babayiğit yok mudur, valla çok pratik olurdu he :)

Android uygulaması yapabilirim hocam, android market hesabım var fakat iOS tarafında apple store’ a yükleme işi külfetli...

Drtusipisimiyavi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drtusipisimiyavi » Cum Haz 07, 2019 12:13 am

dr.arsimet yazdı:
Prş Haz 06, 2019 11:30 pm
dgencer202 yazdı:
Merhaba arkadaşlar

Mecburi hizmette aile hekimliği yaptığım süreçte kah kitaplardan alıntılayıp yazdığım, kah sağdan soldan bulduğum bazı tedavi ilkelerini ya da piyasa isimlerini vb eklediğim işime yarayacak şeyleri Evernote'umda topluyordum. Hepsini dışarı html formatında aktarıp bir klasöre koydum ve paylaşmak istedim; word'e aktarmaktansa böyle daha pratik olur diye düşündüm. İndiren birisi dosyaların açılıp açılmadığını belirtirse sevinirim, olmadıysa baştan deneyeyim.

Kendi yazdığım reçetelerin içinde yer alan etken maddelere tıkladığınızda prospektüs sitesine yönlendirilecek şekilde köprüler var ve çok işe yarıyor.

- Her etken maddeden sonra pratik olsun diye birer ticari preperat ekledim, farklı renkte ve kalın yazılarla ön plana çıkardım (Tek tek tıklamak can sıkıcı olabiliyor)
- SUT'ta uzman hekim ya da hastanelerin yazabileceği ilaçları parantez içinde ayrıca belirttim

Hatalı olduğunu düşündüğünüz içerikleri belirtirseniz sevinirim, her ne kadar Lange ağırlıklı gitsem de ülkemizin dinamikleri, tedavi ilkeleri daha farklı olabiliyor; henüz üç yıllık bir hekim olarak tüm meslektaşlarımdan her türlü eleştiriye ve görüşe açığım :) Bittabi hastalık yoktur, hasta vardır; bu reçete önerilerini değerlendirirkenki sorumluluk da size ait.

ASM'de karşımıza çıkacak başka vakalar varsa aklınızda, bu başlıkta belirtirseniz sevinirim. Onları da reçeteler arasına ekleriz.

Bu arada bu verileri şöyle eli yüzü düzgün bi android uygulaması falan yapacak bir babayiğit yok mudur, valla çok pratik olurdu he :)

Android uygulaması yapabilirim hocam, android market hesabım var fakat iOS tarafında apple store’ a yükleme işi külfetli...
hocam sizden rica ediyorum ne olur yapmayın , zaten herkes Google doktoru ... geçen acil watsap gruplarına bir avukat girmiş sinsice ve bir hekimi dava etmiş ...burasıda çok özel bir site değil ama yine de ortalığa atmayalım bilgilerimizi sonuçta girenlerin çok büyük kısmı hekim bırakın burdan faydalanilsin... evet bir sürü uygulama var önünü alamayız tabi ama Amman hocam siz sebep olmayın bir de ...

Kullanıcı avatarı
dgencer202
VIP
VIP

Mesaj gönderen dgencer202 » Cum Tem 26, 2019 4:13 pm

dr.arsimet yazdı:
Prş Haz 06, 2019 11:30 pm
dgencer202 yazdı:
Merhaba arkadaşlar

hocam ben de düşündüm daha geniş kitleye hitap etmeyi ama sonuçta kendi eserim değil, diğer kaynaklardan alıntılar şeklinde oluşturduğum bir derleme. ios ya da android üzerinden piyasaya çıkarılması telif sorunları doğuracaktır diye düşünüyorum, o yüzden hiç bulaşmamak en iyisi.

Kullanıcı avatarı
dgencer202
VIP
VIP

Mesaj gönderen dgencer202 » Pzt Eki 21, 2019 12:51 am

GÜNCELLEME 2: İÇERİĞİ BİRAZ GENİŞLETTİM (Linkler sayfanın başında)
-İlaçların prospektus bilgilerinden bazı detayları ekledim (gebelik kategorisi, pediatrik kullanımlar)
-Reçeteler ve İlaçlar kısımlarını ayırdım (aşağıda ayrı iki dosya olarak yükledim)
-Üzücü bir haber olarak etken maddeleri ticari isim listesine gönderen köprüler artık vademecum sitesine gidecek (ilaçlar hakkında en güncel detayları burası veriyor, maalesef ücretli ama neredeyse her etken maddenin yanına bir örnek ticari preparat adı ekledim. Yine de farklı isimlere göz atmak isteyenler google amcaya yönelmek durumunda kalacaklar)
-3 tane farklı hastalık ekledim.
-Aslında tamamlamadan paylaştım ama bu halini de faydalanan birileri varsa görsün istedim, geri dönüşler değerlendirilecektir.

vasavasorum
VIP
VIP

Mesaj gönderen vasavasorum » Cmt Kas 02, 2019 11:27 pm

hocam dosyayı indirdim, biraz inceledim çok faydalı buldum, incelemeye devam etmeden önce bir teşekkür yazısı yazmayı kendime borç bildim. Elinize sağlık, çok teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
dgencer202
VIP
VIP

Mesaj gönderen dgencer202 » Prş Ara 05, 2019 12:03 am

vasavasorum yazdı:
Cmt Kas 02, 2019 11:27 pm
hocam dosyayı indirdim, biraz inceledim çok faydalı buldum, incelemeye devam etmeden önce bir teşekkür yazısı yazmayı kendime borç bildim. Elinize sağlık, çok teşekkürler!
rica ederim sayın meslektaşım, faydalı olabildiysem ne mutlu! vakit yaratabilsem bazı eksikleri kapatacağım fakat bu haliyle de fikir veriyor olduğu için yükledim. eksik gördüğünüz noktalar varsa bildirirseniz çok mutlu olurum, sevgiler...

songoku
VIP
VIP

Mesaj gönderen songoku » Pzr Ara 08, 2019 9:48 pm

hocam ellerinize sağlık çok teşekkürler