kbb - plastik

dark82ff
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kbb - plastik

Mesaj gönderen dark82ff » Sal Nis 26, 2022 12:36 pm

artan kontenjanlarla birlikte kbb ve plastik cerrahinin hem özel hem de kamu açısından geleceğini nasıl görüyorsunuz

unsatisfied.leon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen unsatisfied.leon » Sal Nis 26, 2022 3:33 pm

Düşünmek bile istemiyorum,Bence Kötü olucak ,dört beş yıl sonra şu andaki mevcut durumun yaklaşık bir o kadarı daha artış olacak.(şuanda mevcut radyoloji asistan sayısı 1100 müş,bu sınavda alınan 770).Alınan eğitim ne olucak belli değil,bu durum şu anda asistan olanlarında eğitiminde de aksamalar yaratacak.Sizi aslında eğitecek bir üst kıdemliniz olur,yanlız oda eğitilmediyse ne olucak.Sonuç eksik eğitim,neredeyse sıfırlanan döner sermaye ki uzman olduğunuzda da sayı fazla olduğu için yine az olucak.Özelde zaten sayınız fazla hastane sahibi en düşük ücrete talip olanı seçecek kendince oda haklı,sonuçta bilmiyorum kazanmaklada iş bitmiyor gibi,

dark82ff
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dark82ff » Sal Nis 26, 2022 4:00 pm

unsatisfied.leon yazdı:
Sal Nis 26, 2022 3:33 pm
Düşünmek bile istemiyorum,Bence Kötü olucak ,dört beş yıl sonra şu andaki mevcut durumun yaklaşık bir o kadarı daha artış olacak.(şuanda mevcut radyoloji asistan sayısı 1100 müş,bu sınavda alınan 770).Alınan eğitim ne olucak belli değil,bu durum şu anda asistan olanlarında eğitiminde de aksamalar yaratacak.Sizi aslında eğitecek bir üst kıdemliniz olur,yanlız oda eğitilmediyse ne olucak.Sonuç eksik eğitim,neredeyse sıfırlanan döner sermaye ki uzman olduğunuzda da sayı fazla olduğu için yine az olucak.Özelde zaten sayınız fazla hastane sahibi en düşük ücrete talip olanı seçecek kendince oda haklı,sonuçta bilmiyorum kazanmaklada iş bitmiyor gibi,
nitelikli bir ortopedist (en iyi ortopedi yeri olan çapa ihtisaslı) olmak mı yoksa istanbulda yine iyi bir kbb ya da plastik cerrahi mi mantıksal açıdan gelecek yönünden kamu ve özel açısından her yönüyle hangisi mantıklı şu devirde

unsatisfied.leon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen unsatisfied.leon » Sal Nis 26, 2022 6:18 pm

dark82ff yazdı:
Sal Nis 26, 2022 4:00 pm
unsatisfied.leon yazdı:
nitelikli bir ortopedist (en iyi ortopedi yeri olan çapa ihtisaslı) olmak mı yoksa istanbulda yine iyi bir kbb ya da plastik cerrahi mi mantıksal açıdan gelecek yönünden kamu ve özel açısından her yönüyle hangisi mantıklı şu devirde
Sayın Doktorum,birşey söylemek çok zor.Tercih puana göre değil, gönlünüze göre yazılır.İcinizden ne geliyorsa onu yazın,hayırlısı olsun diyelim.Saygilar.

dark82ff
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dark82ff » Sal Nis 26, 2022 6:27 pm

unsatisfied.leon yazdı:
Sal Nis 26, 2022 6:18 pm
dark82ff yazdı:
Sal Nis 26, 2022 4:00 pm
unsatisfied.leon yazdı:
Sayın Doktorum,birşey söylemek çok zor.Tercih puana göre değil, gönlünüze göre yazılır.İcinizden ne geliyorsa onu yazın,hayırlısı olsun diyelim.Saygilar.
kıymetli hocam. puandan ziyade benim içimden gelen ortopedi gibi bir branş fakat asistanlığı ve (dediğim nitelikli seviyeye gelene kadar) uzmanlığı gözümü korkutuyor.daha çok geniş alan cerrahisi isteyen biri olarak şu açılan kontenjanlardan sonra bölümlere eşit (kbb haric-kbb daha sonraki secenek) uzaklıktaysak nitelikli bir ortopedist (en iyi ortopedi yeri olan çapa ihtisaslı) olmak mı yoksa istanbulda yine iyi bir kbb ya da plastik cerrahi mi seçmek mi? mantıksal açıdan gelecek yönünden kamu ve özel açısından her yönüyle hangisi mantıklı şu devirde ?

yurtdışı demeyin. imkanım yok.belli bir tus birikimim var bir de 3 4 ay çalışsam ilk 100e gireceğime inanıyorum. ortopedi/ plastik ikisine de eşit mesafe gibiyim. ama prc özel yönden estetik vs cok cazip geliyor ortopedinin de mesleki tatminliği ve dediğim gibi nitelikli aranan biri olduktan sonra iyi bi ortocuysak özelde de maddiyat tatminkar oluyor. kamuda da çalışsak diğer branşlara göre yüksek bir ücret kazanma durumu olması

sonuç olarak puandan ziyade kbbnin geleceği nasıl öngörülebilir fikirleriniz nedir şimdi plastikte de kadro yığıldı çok fazla. kbb de arrtı ama büyükşehirlerde plastik kadroları daha fazla arttı 2 alan yer 12 alacak. kbb 2 3 alan yer 6 - 8 arası. ilerleyen zamanda nasıl günler bekliyor bizi merak ediyorum cidden işin piyasası nolur kamu özel boyutu vs maddiyat düşer mi.

deneyimleri tecrübeleri olan dostlarım aydınlatabilir mi

Kullanıcı avatarı
koiTUS
VIP
VIP

Mesaj gönderen koiTUS » Sal Nis 26, 2022 10:42 pm

temel ekonomi prensibi arz yasası: arzı artan bir ürünün değeri düşer.

dark82ff
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dark82ff » Çrş Nis 27, 2022 1:48 pm

koiTUS yazdı:
Sal Nis 26, 2022 10:42 pm
temel ekonomi prensibi arz yasası: arzı artan bir ürünün değeri düşer.
ortopedi için ne düşünüyorsunuz sayın hocam

“Mesleki Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir